DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
– Kokio dydžio yra kapsulė pelenams?
Standartinės 3,9 l talpos kapsulės aukštis yra 20,5 cm, skersmuo – 16 cm. Padidintos 4,2 l talpos kapsulės aukštis yra 23 cm, skersmuo – 16 cm.
– Ar yra tokių urnų, į kurias netelpa kapsulė?
Taip, tokių urnų yra. Mūsų parduotuvėje prie kiekvienos urnos ši informacija yra nurodyta. Taip pat pagal šį kriterijų galite pasirinkti urną detalioje paieškoje.
– Ką daryti, jeigu į urną kapsulė netelpa?
Jeigu į urną standartinė kapsulė netelpa, tuomet pelenai krematoriume supilami tiesiai į urną ją sandariai uždarant.
– Ar galiu urną su kremuotais palaikais turėti namie ir nelaidoti?
LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo 15 str. numato, kad kremuoti žmogaus palaikai urnoje gali būti tik laikinai saugomi namuose ar kitose saugojimui tinkamose vietose.
– Kaip greičiausiai galima gauti urną?
Priklauso nuo urnos pristatymo vietos. Galime pristatyti urną per 24 valandas nuo užsakymo arba greičiau.
– Ar leidžiama pelenus išbarstyti jūroje ar kitame vandens telkinyje?
Lietuvos Respublikos įstatymai pelenų barstymą viešose vietose draudžia.
– Ar galima urną įsigyti išsimokėtinai?
Ne, tokios galimybės URNOS.LT parduotuvėje nėra.
– Kur Lietuvoje yra kolumbariumai?
Informaciją apie kolumbariumus Lietuvoje rasite ČIA.
– Kas vyksta su žmogaus kūnu, kai jis yra kremuojamas?
Suaugusio žmogaus pelenai po kremacijos sudaro ~3,5% jo buvusios kūno masės (vaiko – 2,5%), sveria ~1,8-2,7 kg. Šie duomenys priklauso ne nuo kūno raumenų ar riebalų kiekio, o nuo skeleto (kaulų) tūrio – juk 65% žmogaus kūno iš esmės sudaro vanduo. Kremuotų palaikų cheminė sudėtis – kalcio fosfatai su kai kuriais mineralais (natriu, kaliu).
– Kaip atrodo pats kremavimo procesas?
Krematoriumo vieta, kurioje deginamas mirusiojo kūnas, vadinama kamera. Jos sienelės yra padengtos ugniai atspariomis ir karštį sulaikančiomis plytomis. Karstas su mirusiojo palaikais į kamerą įstumiamas kuo greičiau, vengiant šilumos iššvaistymo. Po atliktos kremacijos likę pelenai surenkami į konteinerį, iš kurio perpilami į specialiai tam skirtą kapsulę. Paprastai kremacijos procesą leidžiama stebėti artimiesiems, nors pats procesas traktuojamas kaip pramoninis. Krematoriumo krosnis yra pritaikyta tik vieno kūno kremacijai, kelių kūnų deginimas vienu metu daugelyje šalių yra nelegalus. Vienas kremacijos procesas užtrunka ~ 2,5-3 val.